Експозиционният център „Русокастро“ в едноименното село навлиза в последния етап от подготовката си. Почти завършена е и новата постоянна експозиция „Червената крепост“, която ще представя находки от средновековната крепост и богатото културно наследство на региона, съобщи кметът на община Камено Жельо Вардунски.
„Зад всичко това стоят труд, постоянство и отдаденост – както от моя страна, така и от екипите на Община Камено и Регионален исторически музей - Бургас. Това не беше лесен път, но вярвахме в каузата и не се отказахме", коментира Вардунски.
Новият център ще даде възможност посетителите да видят отблизо артефакти, открити при археологическите проучвания на крепостта, както и експозиции, свързани с местните традиции, бита и историята на района. Проектът е част от по‑широката стратегия на общината за развитие на културно‑историческия туризъм и превръщане на Русокастро в разпознаваема туристическа дестинация.
Очаква се откриването на центъра да привлече нов поток от посетители и да даде допълнителен тласък на туристическия потенциал на община Камено.



































































































